postheadericon Promocje TLK

Aby utrzymać się na rynku przy wzrastającej konkurencji, polscy przewoźnicy kolejowi robią wszystko, aby zachęcić klienta i utrzymać o przy sobie na dłużej. Zmiany w rozkładzie jazdy, jakie pojawiły się w nowym roku, nieuchronnie oznaczają także zmiany w cenie biletów, ale i także nowe, atrakcyjne promocje. Tanie, ulgowe bilety, to dziś najprostszy sposób, aby zapewnić sobie napływ klientów.

Jedną z najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych ofert promocyjnych jest bilet Rodzina z PKP Intercity, którego nazwa od nowego roku zmieniła się na Bilet Rodzinny. Taki bilet zapewnia każdej z osób 33% zniżkę, a osoby podróżujące z dzieckiem poniżej 16 roku życia mogą zakupić bilet jednorazowy właśnie z taką ulgą. Promocja ta obowiązuje tylko w pociągach TLK.

Od 2010 roku wszyscy podróżujący liniami TLK mogli korzystać z tak zwanych biletów kolorowych, w których kolor oznaczał inną promocję i ulgę. Wśród tego typu biletów wyróżniamy:

Bilet Fioletowy – obecnie jego nazwa zmieniła się na Bilet Rewelacyjny. Taki bilet zapewnia nam bardzo atrakcyjną ulgę na przejazdy w przedziałach pierwszej i drugiej klasy na trasach Wrocław – Przemyśl i Warszawa – Kraków w obie strony.

Bilet Czerwony – są to bilety pochodzące z wyprzedaży. Taki bilet możemy zakupić nawet z 60% zniżką. TLK stara się wyprzedaży organizować przynajmniej raz w miesiącu, a chętnych nigdy nie brakuje, czemu trudno się dziwić.

Bilet Pomarańczowy – otrzymamy go, jeśli zbierzemy dziesięć biletów pierwszej klasy zakupionych wraz z miejscówką. Dzięki tej promocji w czasie wakacyjnym będziemy mogli podróżować pociągami klasy pierwszej Spółki PKP Intercity za symboliczną złotówkę.

Bilet Zielony – kupujemy go na specjalne okazje, którymi mogą być na przykład wyjazdy na koncerty, mecze czy inne uroczystości.

Bilet Niebieski – od nowego roku bilet abonamentowy. To promocja, dzięki której za cztery zakupione bilety piąty otrzymamy gratis.

Bilet Szary – promocja obowiązuje od poniedziałku od godz. 12 do piątku także do południa. W tym czasie możemy zakupić bilet powrotny tańszy o 20%.

Inne atrakcyjne promocje to:
Bilet Podróżnika – jest to imienny bilet, który obowiązuje w wagonach pierwszej i drugiej klasy z miejscami siedzącymi. Taki bilet możemy zakupić w dzień roboczy poprzedzający dzień wolny od godz. 19.00, do pierwszego dnia roboczego po wolnym do godz. 6.00.

City Bilet – to naprawdę wyjątkowa oferta. Obowiązuj tylko w pociągach linii TLK i tylko na wybranych trasach. Jest to bilet imienny okresowy w naprawdę atrakcyjnej cenie. Taryfę te można z powodzeniem łączyć z innymi przysługującymi nam ulgami.