postheadericon Rozkład jazdy

Każdego roku następuje zmiana rozkładu jazdy. Zwykle część pociągów, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić jest wycofywana ze względu na nierentowność, zmianie ulegają także godziny przyjazdów i odjazdów, a niekiedy pojawiają się pociągi całkiem nowe. Choć w tym roku zmianom rozkładu towarzyszyło dużo zamieszania, sytuacja na kolei jest już unormowana. Jednakże wybierając się w podróż pociągiem, warto pamiętać, by sprawdzić wcześniej rozkład jazdy. Można to zrobić przy pomocy Internetu, gdzie na stronie www.intercity.pl sprawdzimy aktualne połączenia oraz cenę biletu. O ewentualnych zmianach lub godzinach odjazdu dowiemy się także na stacji kolejowej w okienku przy kasie, w punkcie informacyjnym lub na tablicy odjazdów i przyjazdów pociągów, zawieszonej zwykle na sali dworcowej, a także przed budynkiem.

Od stycznia PKP informuje o możliwych zmianach w rozkładzie jazdy. Pojawi się kilka nowych połączeń. Jak możemy dowiedzieć się ze strony internetowej PKP Intercity, zmianie ulegną wszystkie połączenia do i z Trójmiasta na odcinku Gdynia – Gdańsk – Działdowo – Warszawa – Katowice – Zebrzydowice/Zwardoń. Zmiany te wynikają z prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP.

Jeśli wybieramy się w dalszą podróż, warto zajrzeć wcześniej na stronę Spółki PKP Intercity. Na blogu Infokolej w zakładce „Ruch Pociągów, Aktualności, Zmiany Rozkładu”, znajdującej się w lewym górnym roku strony, dowiemy się wszystkiego o możliwych zmianach w rozkładzie, a także o odwołanych lub opóźnionych pociągach. Tego typu informacje możemy również uzyskać pod numerem telefonu 19 757 ( z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych). Jeśli nie mamy dostępu do Internetu lub nie znamy numeru infolinii kolejowej, interesujące nas informacje możemy również uzyskać na dworcu kolejowym w specjalnych punktach informacyjnych.

Na PKP Intercity zawsze możemy liczyć w okresie sylwestrowym i noworocznym. Wówczas uruchamia się wiele dodatkowych połączeń, zwłaszcza do miejscowości, które cieszą się wśród podróżujących największym zainteresowaniem. Są to między innymi takie trasy jak Jelenia Góra – Szklarska Poręba, Szczecin – Zakopane, Warszawa Zakopane, Kraków – Krynica, Gdynia – Wisła czy Gdynia – Zakopane.

Wychodząc naprzeciw swoim klientom, Spółka Intercity postanowiła także wydłużyć termin obowiązywania takich ofert promocyjnych jak Bilet Weekendowy czy Bilet Podróżnika. Od czwartku 30 grudnia 2010 roku aż do poniedziałku 3 stycznia br. mogliśmy korzystać także z oferty biletów imiennych, które dawały możliwość nieograniczonej liczby przejazdów.